MENU
pl en de
Uszlachetnienia

Uszlachetnienia


Technologie uszlachetnień

Nasze opakowania premium zdecydowanie wyróżniają się na sklepowej półce. To zasługa korzystania z najnowszych technologii, użycia nowych materiałów, łączenia i opracowywania kolejnych technik uszlachetniania.

W przypadku tych ostatnich foliowanie, lakierowanie UV, tłoczenie czy hot-stamping czyli foliowanie na gorąco, to podstawowe efekty. Niegdyś charakterystyczne dla opakowań premium, dziś tracą swoją wyjątkowość na rzecz cold-stampingu, lakierów hybrydowych czy holograficznych. Zmienia się też podłoże, na którym drukujemy.

Cold Stamping wraz z efektem opalizującym

Cold Stamping wraz z efektem opalizującym


Niezastąpiony staje się także cold stamping, gdzie wybiórcze laminowanie folią metaliczną wykonujemy w procesie druku na maszynie offsetowej. Srebrną lub złotą folię nakładamy podobnie jak farbę drukarską, z identyczną precyzją. Dodatkowo możemy od razu nanosić na nią wybrany kolor. Daje to nieograniczone możliwości wykorzystania metalicznych barw na opakowaniach.

Nowym rodzajem uszlachetniania opakowań premium jest efekt opalizujący S-Druk. To nasza autorska technika, która pozwala maksymalnie wykorzystać możliwości jakie daje cold stamping, druk offsetowy UV oraz lakiery hybrydowe. Efekt finalny, symulujący wykorzystanie lakierów iriodynowych, jest naprawdę wyjątkowy.

Druk na metalizie


Coraz częściej marki z najwyższej półki wykorzystują kartony laminowane folią metaliczną lub holograficzną. Do ich zadruku wykorzystujemy technologię druku offsetowego UV oraz farby utrwalane promieniowaniem UV o podwyższonej pigmentacji. Dzięki temu barwy na opakowaniu stają się żywsze i głębsze. A to idealny sposób na zwrócenie uwagi klienta sklepu lub drogerii.

Druk na metalizie
Microembossing, embossing, tłoczenie 3D

Microembossing, embossing, tłoczenie 3D


Microembossing – to technologia łącząca nanoszenie na opakowanie folii metalicznej w procesie hot-stampingu oraz tłoczeń, które bardzo delikatnie naruszają strukturę kartonu.

Tłoczenie 3D – to technologia pozwalająca na wielopoziomowe tłoczenie opakowania z pomocą matryc grawerskich 3D.

Hot Stamping


Hot-stamping - to uszlachetnienie polegające na „wprasowaniu” w powierzchnię kartonu folii hot-stampingowej za pomocą rozgrzanej matrycy w kształcie logo, ozdobnego tekstu lub innego elementu. Ta metoda służy też do umieszczania na opakowaniu hologramów. Techniki hot-stampingowe to efekty specjalne, które wzbogacają walory wizualne. 

Hot Stamping
Lakier UV oraz lakier hybrydowy

Lakier UV oraz lakier hybrydowy


Miejscowo nałożone elementy folii metalicznej w technologii cold stapming, zadrukowane kolorami: CMYK + 2 kolory Pantone, uszlachetnione lakierem hybrydowym oraz lakierem UV. Dodatkowo niektóre elementy zostały wytłoczone wielopoziomowymi matrycami grawerskimi 3D.

Okienkowanie


W opakowaniach do kosmetyków często stosowany jest element okienkowania. Ważnym jest tutaj możliwość częściowego pokazania produktu. Tworzymy opakowanie, które umożliwia konsumentom bezpośredni kontakt wzrokowy z produktem, ukrytym wewnątrz.

Okienkowanie
Konstrukcja

Konstrukcja

Zobacz więcej
Uszlachetnienia

Uszlachetnienia

Zobacz więcej
ECO Uszlachetnienia

ECO Uszlachetnienia

Zobacz więcej